موبوهوم
آخرین به روز رسانی: 1403/4/28
خرید زمین شمال

خرید زمین شمال


زمین های زیادی در شمال وجود دارند که می توانند مال شما باشند! اما متناسب با هدف شما، سلیقه شما و البته بودجه شما! با خرید زمین در شمال شما اقدام به خرید آینده ای روشن کرده اید! اما برای داشتن خریدی مطمئن با ما همراه باشید تا با دانستن آنچه لازم است انتخابی دقیق و درست داشته باشید

خرید زمین در چمستان
خرید زمین در آمل
خرید زمین در نور
خرید زمین در ساری
خرید زمین در بابل
خرید زمین در نوشهر
خرید زمین در محمود آباد
خرید زمین در تنکابن
خرید زمین در سوادکوه

خرید زمین شمال

سرزمین غنی و پر برکت شمال ایران سرشار از منابع طبیعی و زیبایی های خدادای است که علاقه مندان به خرید ویلا در شمال و خرید زمین شمال را به سمت خود جلب می کند. در خطه شمالی کشور زمین های گوناگونی با کاربری های متفاوت وجود دارند که می توانند با اهداف مختلف در بازار خرید و فروش زمین در شمال هدف نقل و انتقالات قرار بگیرند. برای خرید زمین شمال نکات مهم زیادی وجود دارند که باید به آنها توجه شود. از جمله هدف از خرید زمین، نکات ریز و حیاتی در انتخاب زمین، قیمت انواع زمین و… در این مقاله بیشتر به بحث خرید زمین شمال خواهیم پرداخت و به نکات مهم در این زمینه اشاره خواهیم کرد. 

 

هدف از خرید زمین شمال

برای خرید زمین شمال در گام اول باید مشخص کنید که هدف شما از این خرید چیست؟ در گام دوم و بسته به هدفتان باید نکات فنی و حقوقی زیادی را مورد بررسی قرار دهید تا خریدی مطمئن را تجربه کنید. در این بخش به چند مورد از اهداف معمول در خرید زمین شمال و نکات قابل توجه در آنها می پردازیم. 

خرید زمین برای ساخت و ساز

 شاید بتوان گفت بخش اصلی بازار خرید و فروش زمین شمال را بخش ساخت و ساز تشکیل می دهد. به بیان دیگر بیشتر افراد با هدف ساخت ویلا در شمال اقدام به خرید زمین شمال می کنند. اما بهترین نقطه برای خرید زمین در شمال و ساخت ویلا کجاست؟ این موضوع کاملا به هدف شما بستگی دارد. اما عموما افراد مایلند زمین هایی در مناطق دارای چشم انداز طبیعی و طبیعتی بکر را خریداری نمایند. بنابراین خرید ویلا در حاشیه روستاها و مناطق جنگلی می تواند برای نیل به این هدف گزینه مناسبی باشد که البته باید در این زمین ها به مسائل حقوقی و سند ها توجه کافی شود. اگر هدف شما ساختن ویلایی جنگلی است شاید شهرهایی مانند چمستان، نور، نوشهر، رویان و عموما شهرهای غربی مازندران گزینه های جذابی برای شما باشند. از سوی دیگر اگر هدف شما ساخت و ساز ویلا به صورت شهرکی است، می توانید اقدام به خرید زمین در متراژ بالا کنید تا قیمت زمین به ازای هر متر برای شما ارزان تر تمام شود. اما برای خرید زمین شمال با هدف ساخت ویلا شمال ساحلی هم می توانید روی زمینهای ساحلی شهرهایی همچون بابلسر، محمودآباد و البته سرخرود حساب ویژه های باز کنید! به صورت کلی خرید زمین شمال با هدف ساخت و ساز، در صورت داشتن سرمایه کافی می تواند به یک هدف گذاری پر سود برای شما تبدیل شود.  

خرید زمین برای کشاورزی

بسیاری از افراد با هدف کسب درآمد از زمین های کشاورزی و یا باغی اقدام به خرید زمین در شمال می کنند که در این صورت باید به نکات فنی زیادی توجه کنند. در چنین خرید هایی که موفقیت آن وابستگی زیادی به باروری زمین دارد، توجه به جنس خاک، دسترسی به آب، شیب زمین، زاوبه تابش خورشید، دسترسی به امکانات فنی لازم برای کشاورزی و نوع محصول قابل کشت در زمین اهمیت بسیاری دارد. اگر به این نکات توجه نشود، متاسفانه در کوتاه مدت و یا میان مدت نه تنها سودی از سرمایه گذاری خود به دست نخواهید آورد، بلکه متحمل ضررهای فراوان خواهید شد. 

خرید زمین کشاورزی در مناطق روستایی نیاز به بررسی های حقوقی زیادی نیز دارد. بیشتر این زمین ها دارای سند شورایی هستند که در جهت تایید اصالت آنها نیاز به کسب استعلامات دقیق از شورای محل، تحقیقات محلی و… می باشد. خصوصا اگر پای مسائل مربوط به ارث و میراث در میان باشد، دردسر کار کمی بیشتر می شود.

خرید زمین برای سرمایه گذاری

خرید زمین در شمال را می توان یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در کشور دانست. این بازار در طی سالیان گذشته همواره بازاری سود ده و پر رونق بوده است. نکته مورد توجه درباره این بازار اثر تغییرات اقلیمی و آب و هوایی ایجاد شده در بخش های مختلف کشور بر این بازار است. با توجه به تغییرات اقلیمی و چیره شدن مشکل کم آبی و خشکسالی بر استان های مرکزی و جنوبی کشور، بسیاری از هموطنان اقدام به خرید زمین شمال کرده اند تا با خیالی آسوده تر نسبت به آینده خویش، به زندگی ادامه دهند. اما جدا از این وضعیت، بازار خرید و فروش زمین در شمال به صورت سنتی بازاری جذاب و پر بازده بوده و خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن برای بهره برداری از پول خود هستید، می توانید بر حسب علاقه و نیاز خود اقدام به خرید زمین شمال کنید. فرقی ندارد، خرید زمین کشاورزی در شمال، خرید زمین باغی در شمال و یا خرید زمین مسکونی در شمال، همه اینها می توانند انتخاب درست برای یک سرمایه گذاری مطمئن باشند. 


قیمت زمین شمال


واضح است که قیمت زمین در شمال بستگی به عناصر و عوامل مختلفی دارد که در تعیین قیمت زمین شمال تاثیرگذارند. عوامل محیطی، عوامل منطقه ای، عوامل حقوقی، نوع کاربری زمین، شهرها، چشم انداز زمین، وضعیت انشعابات و... همگی در قیمت زمین در شمال تعیین کننده و محوری هستند. مثلا یک زمین با کاربری کشاورزی قیمتی به مراتب کمتر از یک زمین با کاربری مسکونی دارد. یا زمینی با سند شش دانگ و تک برگ قیمتی بیشتر از زمینی با سند مثلا شورایی دارد. از طرف دیگر موقعیت جغرافیایی یک زمین نیز در قیمت آن بسیار موثر است. مثلا قیمت یک زمین در خط ساحلی سرخرود بیشتر از زمینی در روستایی در بخش جنوبی این شهر است. همانگونه که پیشتر هم گفته شد، اگر زمینی دارای انشعابات آماده نصب باشد و یا در منطقه ای با چشم انداز عالی باشد نیز بر قیمت آن اضافه می شود. 
به طور کلی بخش ها و شهرهای مختلفی در شمال کشور وجود دارند که خرید و فروش زمین در آنها به صورت روزمره و پر رونق در حال انجام است. اما شما می توانید با جستجویی هوشمندانه در مناطق کمتر شناخته شده و البته بکر و زیبای شمال زمینی با کیفیت و البته با قیمتی به مراتب کمتر از این مناطق خریداری نمایید تا یک سرمایه گذاری هوشمندانه را تجربه کنید. 
 

جمع بندی خرید زمین شمال

در نهایت باید به یاد بیاوریم که در انجام هر کاری نیاز به داشتن تجربه کافی و در صورت نبود تجربه، رجوع به فرد مجرب و کارشناس است! خرید زمین در شمال نیز از این بحث مستثنی نیست. در خرید زمین شمال موضوعات مختلفی وجود دارد که باید به آنها توجه شود که در بالا به بیشتر آنها اشاره شد. در نهایت توصیه ما این است که ابتدا هدف گذاری کنید، سپس تحقیق و بعد مشاوره با یک کارشناس مجرب را در دستور کار قرار دهید. برای خرید زمین در شمال همراه شما هستیم!