موبوهوم
آخرین به روز رسانی: 1403/4/5
خرید ویلا شمال

خرید ویلا شمال


خرید ویلا در شمال، انتخابی درست برای یک سرمایه گذاری پر سود و یا یک سکونت توام با آرامش و گذران اوقات فراغت خواهد بود. برای خرید ویلا در شمال چیزهای زیادی هست که باید بدانید. انواع ویلاها، شهرهای توریستی و ویلایی، قیمت ویلا در شمال و … با داشتن اطلاعات کافی، خریدی مطمئن تر و بهتر را تجربه کنید. 

خرید ویلا در چمستان
خرید ویلا در آمل
خرید ویلا در نور
خرید ویلا در نوشهر
خرید ویلا در بابلسر
خرید ویلا در سرخرود
خرید ویلا در رامسر
خرید ویلا در چالوس
خرید ویلا در رویان
خرید ویلا در کلوده
خرید ویلا در محمود آباد
خرید ویلا در سیسنگان
خرید ویلا در ایزدشهر
خرید ویلا در تنکابن
خرید ویلا در سوادکوه

خرید ویلا در شمال

استان های شمالی کشور خصوصا استان سرسبز و جذاب مازندران همواره هدف بسیاری از سرمایه گذاری ها و ساخت و سازها در حوزه املاک و ویلاها بوده است. این استان به واسطه آب و هوای مطلوب، طبیعت سرسبز و متنوع، بهره مندی از نعمت دریای آبی کاسپین و بیشمار ویژگی های دیگر، مقصد بسیاری از هموطنان برای خرید ویلا بوده است. عرصه خرید و فروش ویلا در شمال، عرصه ای گسترده و پر از نکات ریز و درشت و ظریف است. ویلاها در شمال از نظر ابعاد، انواع، مکان ساخت، امکانات، قیمت و … قابل دسته بندی هستند. اگر خرید ویلا در شمال در دستور کار شما قرار دارد در ادامه همراه ما باشید. 

انواع ویلا از نظر موقعیت جغرافیایی

ویلاها در شمال در مناطق گوناگونی ساخته می شوند که هر کدام بر حسب این موقعیت جغرافیایی دارای ویژگی های منحصر به فردی خواهند بود. مثلا ویلاهای جنگلی که در مناطق سرسبز جنگلی و یا در نزدیکی جنگل واقع می شوند، می توانند حس خوب زندگی در دل طبیعت سرسبز مازندران را به شما عرضه کنند و با ارائه چشم اندازی زیبا از جنگل های سرسبز شمال، آرامش را به شما عرضه کنند. اما دسته دیگری از ویلاها در شمال، ویلاهای ساحلی هستند که در کناره سواحل گسترده و چشم نواز خزر واقع شده اند. این ویلاها بیشتر مورد علاقه آن دسته از خریدارانی هستند که به عشق دریای آبی کاسپی به شمال می آیند و تجربه قدم نهادن بر شن های ساحلی خزر را با کمتر چیزی عوض می کنند. در کنار خرید ویلا ساحلی در شمال و خرید ویلا جنگلی در شمال، امکان خرید ویلای کوهستانی نیز در شمال فراهم است. ویلاهایی که در ارتفاعات خوش منظره واقع شده اند و با انواع مدرن و سنتی، پذیرای بسیاری از هموطنان هستند. ویلاهای کوهستانی محل مورد علاقه ییلاق دوستان و علاقه مندان به آب و هوای پاک کوهستان است. اما نقطه مهم دیگر در ویلاسازی ها ویلاهای روستایی هستند. ویلاهایی در محیطی گرم و جذاب و البته عموما پر امکانات روستاهای مازندران  که تجربه زندگی در یک محیط زیبا و آرام را به شما می دهند و فرصتی را برای شما فراهم می کنند تا به دور از آلودگی ها و درگیری های زندگی شهری به گذران وقت فراغت خود بپردازید. اما نکته مهم دیگر این است که همیشه ویلاها به صورت مستقل و تکی ساخته نمی شوند و گاها ویلاها توسط سازندگان در یک مجموعه شهرکی و در کنار یکدیگر بنا می شوند. این گونه ویلاها را ویلاهای شهرکی می نامند. ویلاهای شهرکی دارای مزایا و معایبی هستند که بر حسب سلیقه باید به انتخاب انها بپردازید. به طور مثال ویلاهای شهرکی عموما دارای نگهبان بوده و امنیت بیشتری نسبت به ویلاهای مستقل دارند. اما از سوی دیگر یک سان بودن نما و نقشه ویلاهای یک مجموعه شهرکی می تواند برای برخی کمی ناامید کننده باشد. اما در نهایت خرید ویلای شهرکی در شمال به سلیقه شما بستگی خواهد داشت. 

 

انواع ویلا از نظر نوع ساخت

گسترده ویلاهایی که در شمال ساخته می شوند هیچ محدودیتی ندارد! ویلاهای فلت یا کف کرسی، نیم پیلوت، دوبلکس، تریبلکس، فورلکس و … در گوشه و کنار شهرهای شمال و در تمامی مناطق ساخته می شوند و از این جهت دست خریداران و علاقه مندان به خرید ویلا در شمال را برای انتخاب بسیار باز می گذارند. هرچه این ویلاها بزرگ تر باشند، قیمت بیشتری دارند اما لزوما بزرگ تر بودن ویلا به معنای امکانات بیشتری نیست. هرچند عموما ویلاهای بزرگ تر دارای امکانات گسترده تری همچون استخر، سونا، جکوزی، سالن بازی، زمین تنیس، روف گاردن و… می باشند. اما این ویژگی ها را می توان در ویلاهای کوچک تر نیز یافت که البته نیاز به جستجوی دقیق و کمک گرفتن از مشاوران حرفه ای دارد.

 

قیمت ویلا در شمال

قیمت ویلا در شمال طیف گسترده ای دارد. قیمت یک ویلا می تواند از چند صد میلیون شروع شود و تا چند ده میلیارد نیز بالا رود. این قیمت تاثیر گرفته از موارد گوناگونی است. از جمله اینکه این ویلا در کدام شهر یا شهرک ساخته شده است. به طور مثال ویلایی که در شهرک دریاکنار یا خزرشهر بابلسر ساخته شده از نظر قیمت با قیمت ویلایی که در منطقه ای کمتر شناخته شده در چمستان ساخته شده قابل مقایسه نیست. همچنین واضح است که عواملی چون متریال مورد استفاده در ساخت ویلا، متراژ ویلا، امکانات، وضعیت حقوقی ملک و موارد زیاد دیگر هستند که در قیمت ویلا در شمال موثر هستند. 

 

در کدام شهرها ویلا بخریم؟ 

خرید ویلا در شمال بستگی زیادی به سلیقه مکانی شما دارد. به طور مثال اگر مایل به خرید ویلایی ساحلی هستید شاید بهتر باشد جستجوی خود را در شهرهایی مثل بابلسر، فریدونکنار، محمودآباد و سرخرود ادامه دهید. این شهرها به واسطه سواحل گسترده دریا و توسعه ویلاسازی ها از سالیان دور، همواره گزینه های متعدد و متفاوتی را برای تمامی سلیقه ها ارائه خواهند داد. اگر به داشتن نمایی زیبا به دریای آبی کاسپین مایل هستید، و اگر قدم زدن بر روی سواحل جذاب شمال کشور از اولویت های شماست، پس ویلای هود را در این شهرها جستجو کنید. 

اما علاقه مندان به خرید ویلای جنگلی گزینه های بیشتری در دسترس خود دارند. شهرهای زیادی در مازندران وجود دارند که می توانند پاسخگوی نیازهای آنها باشند. در واقع تمام شهرهای پهنه جنوبی مازندران می توانند مکانی برای خرید ویلا شمال جنگلی باشند. اما معروف ترین این شهرها چمستان، نور، نوشهر، رویان، نوشهر و بیشتر شهرهای غرب مازندران هستند. وجود پارک های جنگلی مانند پارک جنگلی کشپل، پارک جنگلی نور، پارک جنگلی سیسنگان و… این مناطق سرسبز و خوش آب و هوا را به مقصد بسیاری از گردشگران موقت و دائمی کرده است. 

برای خرید ویلای کوهستانی نیز گزینه های خوبی پیش روی شما هستند، شهرهای ییلاقی زیادی در مازندران وجود دارند که می توانند مکان مناسبی برای خرید ویلای کوهستانی باشند. مثلا شهر آمل روستاهای ییلاقی بسیار زیادی در محدوده جاده هراز دارد که حجم بالایی از ویلاها در آنها ساخته شده اند. برای زندگی در ارتفاعات شهرهایی مانند بابل، چمستان، نور، چلک، نوشهر و… نیز گزینه های مناسبی هستند. بسیاری از شهرهای غربی مازندران، از نور تا رامسر، این امکان را به شما می دهند تا با خرید ویلا، همزمان و به سادگی به دریا، جنگل و کوهستان دسترسی داشته باشید. پس شاید اگر طبیعت برای شما در اولویت است، بتوانید با خرید ویلا در یکی از این شهرها به تمام آنچه دلخواه شماست دسترسی پیدا کنید.      

چرا خرید ویلا در شمال ؟ 

اما چرا خرید ویلا در شمال ؟ برای خرید ویلا در شمال هر کسی دلایل خودش را دارد . شاید مهم ترین دلیل خرید ویلا در شمال برای بسیاری رسیدن به آرامش در اوقات فراغت باشد. با خرید ویلا شمال ساحلی می توانید به آرامش دریا برسید،  با خرید ویلا سمال جنگلی می توانید با نوای دل انگیز گذر باد از میان شاخ و برگ درختان ساعات خوشی را بگذرانید، با خرید ویلا شمال روستایی می توانید به دور از هیاهو و آلودگی شهرها در محیطی صمیمی و آرام روزگار بگذرانید و با خرید ویلا شمال کوهستانی می توانید در سکوت و سکون با عظمت کوهستان روح خود را جلا دهید. 

اما جدا از آرامش و شادی، خرید ویلا در شمال می تواند یک سرمایه گذاری مطمئن باشد. آنچه که در سالیان گذشته تا به امروز در جریان بوده، گسترش همه روزه ویلا سازی و بازار مسکن و املاک در شمال است. بازاری که هیچ گاه ضرر ده نبوده و همواره پاسخی مثبت به ریسک صاحبان سرمایه داده است. ساخت و ساز ویلاهای شهرکی و ویلاهای مستقل در شهرها و روستاها در مازندران هیچ گاه متوقف نشده و این روند با توجه به وضعیت کلی بازار املاک کشور و عوامل مختلف به این زودی ها تغییری نخواهد کرد. لذا خرید ویلا در شمال می تواند امنیت سرمایه شما را تضمین کند. 

همچنین در کنار بحث سرمایه گذاری، خرید ویلا در شمال می تواند با هدف کسب درآمد نیز انجام شود. بسیاری از افرادی که به شمال سفر می کنند توانایی مالی برای خرید ویلا به صورت دائمی را ندارند. برای همین بازار اجاره ملک و ویلا در شمال نیز رونق بالایی دارد و افراد می توانند با خرید ویلا در شمال و سپس اجاره دادن آن به صورت روزانه، هفتگی و … از این طریق نیز به کسب درآمد بپردازند. 

 

نکات مهم درباره خرید ویلا در شمال

در هنگام خرید ویلا در شمال نکات فراوانی وجود دارند که لازم است به آنها توجه کنید. از جمله هماهنگی خواسته ها و انتظاراتتان با ویلایی که خریداری می کنید، وضعیت حقوقی و سند ویلای مورد نظر، کیفیت ساخت و مصالح بکار رفته، امنیت ویلا و… که در این بخش بیشتر به آنها می پردازیم

 

آنچه می خواهید، آنچه که دریافت می کنید 

در هنگام خرید ویلا در شمال همیشه با دقت انتظاراتتان را با داشته ها و امکانات ویلا مطابقت دهید تا خیالتان از بابت خرید و انتخابی درست آسوده باشد. با توجه به افزایش روزافزون قیمت ویلا در شمال قطعا خریدی اشتباه می تواند به ضرر مالی هنگفتی منتهی شود. پس باید پیش از خرید، همه پارامترهای مرود نظر از جمله زیبایی، کیفیت، موقعیت جغرافیایی، چشم انداز، تجهیزات و امکانات و… را بررسی کنید تا در خرید ویلا در شمال دچار مشکل نشوید. برای این امر می توانید از مشاوران حرفه ای این حوزه یاری بطلبید تا در داشتن انتخابی درست همراه شما باشند.

وضعیت حقوقی ویلا

بسیاری از ویلاهایی که در شمال خرید و فروش می شوند دارای سند های رسمی شش دانگ و مطمئن هستند. اما برخی از املاک و ویلاها وضعیت حقوقی مستحکمی ندارندو مخصوصا در بافت های روستایی که سند شورایی بسیار شایع و گسترده است، باید در خرید ویلا دقت کافی را داشته باشید. برای خرید ویلا با سند شورایی حتما استعلامات لازم را بگیرید و با همسایکان و اطرافیان ملک هماهنگی های لازم را به عمل اورید و با بررسی همه جانبه از صحت سند موجود اطمینان حاصل نمایید.   

کیفیت ساخت ویلا

متاسفانه در سالهای گذشته و همراه با توسعه ساخت و ساز ویلا ها در شمال، عده ای افراد سودجو با هدف کسب درآمد بیشتر اقدام به ساخت ویلاهایی با مصالح بی کیفیت می کنند تا از این قبل به سود بیشتری دست یابند. این ویلاها که در برخی موارد تشخیص بی کیفیتی مصالح مورد استفاده در آنها کار ساده ای نیست، می توانند به ارزشمندی و سرمایه گذاری طولانی مدت شما لطمه وارد کنند. برای پرهیز از خرید این گونه ویلاها سعی کنید همواره از سازندگان معتبر در این عرصه ویلا خریداری کنید و یا از کارشناسان خبره در این حوزه در هنگام بازدید از ویلاها کمک بگیرید تا خیالتان از بابت خرید یک ویلا شمال با کیفیت آسوده گردد.

امنیت ویلا 

امنیت ویلایی که خریداری می کنید قطعا یکی از مهمترین پارامترهای ارزش گذاری آن است. ویلاها می توانند در مناطق مختلفی ساخته شوند و بسته به این موقعیت مکانی دارای سطح امنیتی متفاوتی نیز خواهند بود. فرقی ندارد قصد شما خرید ویلا شمال جنگلی باشد یا خرید ویلا شمال ساحلی، امنیت ملک قطعا در یکی از اولویت های انتخاب خواهد بود. به طور کلی و از منظر امنیتی شاید بتوان ویلاهای شهرکی را از این حیث گزینه های مناسب تری دانست. عموما مجموعه های شهرکی دارای نگهبانی های تمام وقت بوده و همچنین فاکتور اجتماع ویلاها در یک نقطه نیز بر ضریب امنیت آن می افزاید. از این جهت ویلاهای مستقل که در مناطق جنگلی و با فاصله از محیط های پر تردد و شلوغ ساخته شده اند، نیاز به تقویت امکانات امنیتی مانند دوربین های مدار بسته و … دارند تا ضریب امنیتی خود را بالا ببرند. 

 

جمع بندی خرید ویلا در شمال 

خرید ویلا در شمال می تواند نشانه ای از رشد و شکوفایی زندگی شما باشد. هر ایرانی علاقه دارد تا در صورت امکان یک نقطه امن و آرام در شمال کشور داشته باشد تا اوقات فراغت خود را در آن سپری کند. با توجه به افزایش قیمت های ویلا در این سالها، خرید ویلا در شمال کمی سخت شده است. اما با هر بودجه معقولی که دارید، می توانید با کمک کارشناسان ما شانش خود را برای تصاحب یک ویلا در شمال امتحان کنید. کارشناسان ما به صورت حرفه ای و تمام وقت در خدمت شما خواهند بود تا از میان تمامی گزینه های موجود، بهترین را انتخاب کنید.